Naši žáci závodili na Evropských atletických hrách

10.09.2015 10:51

Hned v prvním školním týdnu začali důležité atletické závody, na kterých se představili i naši žáci. nejprve to bylo Mistrovství Moravy a Slezska st.žáků v Břeclavi, kterého se zúčastnila dvojice Michal Machala a Leona Zemčíková. Michal si na 60m i 150m zaběhl osobní rekordy a bylo z toho 15. a 18.místo. Leona  se představila na trati 200m př. a také ona si zaběhla osobní rekord a skončila celkově na 21.místě.

Od pondělí do středy 7.-9.9.2015 se v Brně konala největší atletická akce v Evropě - Evropské atletické hry, kterých se zúčastnilo více jak 1 300 závodníků ze 13 zemí. mezi nimi i čtveřice našich žáků. Jejich výsledky, přestože se někteří z nich potýkali se zraněním nebo nemocí (z tohoto důvodu nemohli startovat další dva naši závodníci), lze považovat za výborné. Musíme si uvědomit, že v některých disciplínách startovalo i více jak sto závodníků.

nejlépe si vedla Vendula Zemčíková, která soutěžila s dívkami o rok staršími a přesto ve skoku vysokém skončila na výborném 15.místě v osobním rekordu 116 cm. Je to příslib pro příští rok, kdy by mohla atakovat první desítku v Evropě. Vendule se dařilo i v běhu na 600 metrů, kde skončila v čase 2:05,81 min. na krásném 23.místě. Stejnou příčku obsadila v běhu na 100m překážek její setsra Leona, kterou ale omezovalo silné nachlazení, takže druhý den nemohla nastoupit do své oblíbené soutěže ve skoku vysokém. Zranění nohy brzdilo i Natálii Jeklovou, která se statečně prala ve výšce a i když s výkonem 128 cm nebyla spokojena, stačilo to na pěkné 33.místo. Škoda, že nemohla nastoupit do běhu na 60m, kde si věřila v dobrý výsledek. V silné evropské konkurenci starších chlapců se představil Michal Machala. Závodil ve třech disciplínách a ve všech dosáhl výkony na hranici svých nejlepších výsledků. Nejlépe se mu dařilo v běhu na 300m, kde skončil 31. v Evropě, v běhu na 60m byl na 35. místě a ve skoku do dálky na 37.místě.

Všem závodníkům patří poděkování za skvělou reprezentaci školy.

Podívejte se na fotky z MMaS a Rvropských her

—————

Zpět