Naši závodníci závodili ve V.Meziříčí, Břeclavi a Hodoníně

24.03.2015 12:20

Naši žáci i na začátku března mohli startovat na několika zajímavých závodech. Nejprve Natálie Jeklová a Leona Zemčíková startovali na 39.ročníku Valašské laťky, který se konal ve Valašském Meziříčí. Lépe se vedlo Natálii, která zdolala laťku ve výšce 135 cm a skončila na výborném osmém místě. Leona tentokrát skočila o pět centimetrů méně a byla celkově desátá. Oběma našim děvčatům (i jejich kamarádkám z Hustopečí) držela palce i bývalá česká reprezentantka a finalistka OH v Pekingu Romana Dubnová. Ta v minulosti několikrát startovala v Hustopečích a má v našem kraji několik kamarádů. Teď k nim přibyla i věstonická děvčata.

Na Břeclavskou laťku (37.ročník) doplnila dvojici našich výškařek i Vendula Zemčíková. Tato třeťačka a nejmladší účastnice závodů soupeřila v kategorii ml.žákyň s děvčaty až o tři roky staršími. Vytvořila si zde osobní rekord 115 cm a několik ze starších děvčat dokázala i porazit. Z 24 účastnic této kategorie byla celkově na 17.místě. Dobře si vedla i dvě naše starší děvčata. Leona zdolala laťku ve výšce 135 cm a celkově skončila na 6.místě. Natka zdolala stejnou výšku, ale měla horší zápis a tak byla celkově desátá.

Čtyřnásobné zastoupení jsme měli na mezinárodních zíávodech - Hodonínském krosu. Nejblíž medaili byl Jan Tančinec, který v kategorii minipřípravek (100m) skončil celkově čtvrtý. Škoda, že se musel po nevydařeném startu probíjet startovním polem, byla by z toho určitě nějaká medaile. Na pátém místě se ve st.přípravce (550 m) umístila Vendula Zemčíková, která do mposlední chvíle bojovala o jednu z medailí. V ml.přípravce (200m) se mezi dvacítkou startujících podařilo Adamu Jeklovi získat osmé místo pěkným finišem, kdy předběhl čtyři své soupeře. Mezi st.žákyněmi si Leona Zemčíková vyzkoušela svou běžeckou formu. Mezi specialistkami vytrvalkyněmi se rozhodně neztratila a trať dlouhou 1.100 metrů zvládla na krásném devátém místě s minimální ztrátou na nejlepší.

Podívejte se na fotky z Val.Meziříčí a z Hodonína

 

 

 

—————

Zpět