Návštěva partnerské školy ve Vídni

18.12.2015 10:12

Opět po roce se vypravila skupinka 7 žáků na cestu do Vídně, aby navštívila naši partnerskou školu a zároveň poznala pověstnou vánoční atmosféru hlavního města Rakouska. Po příjezdu do Vídně směřovaly první naše kroky do naší partnerské školy, kde nás přivítala paní ředitelka Brožová. Potom jsme už spěchali na prohlídku města. Ta začala na tradičním místě před chrámem sv.Štěpána. Samozřejmě jsme si prohlédli zvenku i uvnitř a připomenuli si, že tašky na střeše jsou z keramické dílny v Poštorné. Pak jsme se vydali na procházku vánoční Vídní. Naši žáci samozřejmě chtěli navštívit i Starbuck Coffee. Pomalu jsme se dostali k císařskému Hofburgu, prošli jsme zdejší nádvoří a v dálce viděli radnici i Parlament. Nemohli jsme zapomenout na sochu císařovny Marie Terezie, která zavedla povinnou školní docházku. Na stejnojmenném náměstí jsme si prohlédli vánoční trhy a ochutnali některé zdejší speciality.

Pak jsme se vydali do Přírodovědného muzea. Byla zde expozice zvířat od pravěkých dinosaurů až po lidoopy. Některé exponáty pod mikroskopem až naháněli hrůzu. Našli jsme zde i upomínku na Dolní Věstonice a Pavlov. V archeologické expozici jsme totiž našli naši Věstonickou Venuši a některé další exponáty z vykopávek v Pavlově.

Po prohlídce muzea jsme se metrem vrátili do naší partnerské školy. Tady byla na kontrole inspekce z Ministerstva školství, která se zajímala, jak probíhá spolupráce mezi oběma školami. Velice si tuto aktivitu chválila. Ve škole nám přichystali oběd – vídeňský řízek (my ale prozradíme, že nebyl až tak úplně vídeňský, protože byl z vepřového a ne z telecího masa). Paní ředitelka Brožová si pro nás nachystala několik úkolů, které jsme hravě zvládli. Potkali jsme se tu také s našimi kamarády ze školy, z nichž některé už jsme znali z jejich návštěvy u nás.

V odpoledních hodinách jsme se rozloučili s našimi hostiteli a vydali na cestu do zámku Schönbrunn. Mimochodem, víte, že jeho jméno znamená „krásná studánka“? Zámek nás přivítal nádhernou světelnou výzdobou. Procházeli jsme mezi mnoha stánky a opět ochutnávali zdejší speciality a prohlíželi si nabízené vánoční zboží. Po asi hodince jsme se vrátili zpátky k našemu autu a vydali plni dojmů na zpáteční cestu.

Ohlasy žáků:

„Výlet do Vídně se mi líbil. Muzeum bylo taky super a škola taky. Jsem ráda, že jsem se tam mohla podívat.“ Martina Janotová

„Ve Vídni se moc líbilo, muzeum bylo pěkné, trhy byly luxusní a celé město bylo velmi pěkné. Rád bych se do Vídně jel podívat i příští rok.“ Michal Machala

„Líbilo se mi ve škole a kvíz, který nám dali o tom, co jsme viděli ve Vídni. Přírodovědné muzeum bylo úchvatné.“ Katka Dubnová

„Moc se mi tam líbilo. Památky byly úžasné, ale nejlepší byly výklady pana ředitele.“ Aneta Machalová

„Bylo tam dobře.“ Bára Michalcová.

Podívejte se na fotky z Vídně 1

Podívejte se na fotky z Vídně 2

—————

Zpět