Návštěva v učilišti v Hustopečích

23.11.2015 16:20

Žáci 8. a 9.třídy absolvovali v rámci přípravy na další studium Střední odborné učiliště v Hustopečích. Při návštěvě se nejen dozvěděli jaké obory se na této škole vyučují, ale také si prohlédli vybavení odborných učeben nebo nahlédli přímo do vyučování. Hned v úvodu se potkali s naší bývalou žákyní Katkou Mikulskou, která se pak stala jejich průvodcem po škole. Po prohlídce školy se žáci rozdělili na dvě skupiny. Děvčata si oblékla bílé pláště a v laboratoři chemie jim bylo předvedeno několik zajímavých pokusů. Sami si pak vyzkoušeli výrobu barevného "slizu," který si pak odnesli domů jako suvenýr. Chlapci se pak v učebně elektro seznámili s několika pokusy z této oblasti a prohlédli si výrobky žáků této školy.

Návštěva byla financována z evropského projektu pro vzdělávání a konkurence schopnost.

 

Podívejte se na fotky z exkurze.

—————

Zpět