Navštívili jsme naši partnerskou školu ve Vídni

30.12.2014 20:21

V loňském roce jsme navázali partnerství s českou Školou bez hranic ve Vídni. A stejně jako loni v předvánoční čas tuto školu navštívila skupinka šesti žáků naší školy. Po příjezdu do Vídně jsme hned zamířili do naší partnerské školy. Byli jsme mile přivítáni ředitelkou školy paní Brožovou. Chvilku jsme si povídali a posvačili a pak už jsme vyrazili do města.

Naším prvním cílem bylo Haus Des Meeres neboli Dům moře, který je umístěn v bývalé protiletadlové věži. Tady jasme si mohli prohlížet obrovská terária a akvária s hady, ještěry, krokodýli, žraloky, rejnoky a spoustu dalších zajímavých mořských i suchozemských tvorů. Líbilo se nám i v "pralese," kde nám kolem hlavy létali papoušci a opice jsme si mohli skoro i pohladit.

Pak jsme se šli podívat na vánoční trhy. Nejdřív jeden menší v ulicích Vídně a pak větší u Štěpánského chrámu. Ten jsme si samozřejmě také prohlédli. Ochutnali jsme i proslulý vídeňský vánoční punč (samozřejmě ten dětský, bez alkoholu) a některé zdejší dobroty, jako byl třeba obrovský preclík. Nakonec jsme se vydali královskou cestou k Hofburgu. Někdo obdivoval nádhernou vánoční výzdobu, jiný zas nazdobené výlohy obchodů (nejvíc asi Katka).

Už trochu unaveni jsme se vrátili do naší partnerské školy. Tam už byli děti, které na nás čekali. Povídali jsme si s nimi i s paní ředitelkou Brožovou, plnili drobné úkoly a vyzkoušeli si i hodinu němčiny. Venku už se začínalo stmívat, když jsme vyrazili na zpáteční cestu domů. Už teď se těšíme na návštěvu našich rakouských kamarádů u nás. A možná i na delší pobyty ve Vídni, kdy bychom mohli chodit i do zdejších škol na výuku němčiny.

Podívejte se na fotky z návštěvy ve Vídni.

—————

Zpět