Nejmladší florbalisté hráli v Mikulově – a úspěšně

06.12.2016 08:48

 

   Poprvé vyjeli letos na turnaj ve florbale i žáci z prvního stupně. V pátek 2. prosince se konalo v Mikulově okresní kolo ve florbale pro kategorii 1.-5. tříd. A dokonce nejen pro chlapce, ale i pro dívky. V několika hodinách tělesné výchovy jsme tento dnes hodně populární sport trénovali, abychom si „netrhli ostudu“.

   Dívky vstoupily do turnaje s odhodláním, ale los jim přisoudil v úvodním zápase suveréna této soutěže, jímž byly „Aligátorky“ ze Šitbořic. V Šitbořicích se trénuje i čtyřikrát týdně a na hřišti to bylo vidět. Do zápasu postupně zasáhly všechny naše hráčky, ale nervozita z prvního utkání a hlavně velká kvalita soupeřek způsobily naši vysokou porážku 0:12.

   Do druhého utkání proti ZŠ Mikulov, Valtická však děvčata vstoupila s čistou hlavou a od začátku zápasu překvapovala sama sebe, ale i všechny přítomné v hale. Soupeřky jsme nepustili téměř do žádné šance, postupně jsme i zpřesnili střelbu na branku a výsledkem bylo naše překvapivě jednoznačné a vysoké vítězství v poměru 7:1. Zářila zejména Ivana Popovská, která vstřelila 5 branek, zbývající dvě přidala Karolína Machalová.

   V posledním utkání čekala na naše „Tygřice“ stejně odhodlané „Tygřice“ ze ZŠ Březí. Hrálo se o druhé a třetí místo v turnaji. Od začátku zápasu jsme zatlačili naše soupeřky na jejich polovinu, ale naše vystřelené míčky jen těsně míjely branku. Soupeřky se dvakrát za poločas dostaly před naši branku a naše chyby potrestaly dvěma góly. V poločasové přestávce jsem se snažil děvčata přesvědčit, že je to jen otázka času, kdy se trefíme do branky soupeřek. A na hřišti se to během první minuty potvrdilo a vyrovnali jsme stav. O konečné vítězství se dívky přetahovaly až do samého závěru a nakonec byl šťastnější soupeř a zvítězil 4:3. Jednu branku vstřelila K. Machalová a dvě naše nejlepší střelkyně I. Popovská.

   I tak však děvčata zaslouží velkou pochvalu a odměnou za jejich bojovnost jim bylo třetí místo v okrese a dobrý pocit ze soutěže. V brance se snažila V. Kovaříková, v poli se střídala V. Zemčíková, K. Machalová, I. Popovská, V. Svobodová, T. Samková, B. Benáčková, N. Skočková.

   Chlapci měli v turnaji smůlu, neboť do jejich vylosované skupiny nepřijeli soupeři ze dvou škol. A tak odehráli nejprve přípravný zápas proti našim děvčatům, které jednoznačně porazili.

   V soutěži měli ve skupině jediného soupeře, jímž byli hoši z Boleradic. Do utkání jsme nevstoupili dobře a po dvou chybách jsme prohrávali poměrně rychle 2:0. Postupně jsme se však soupeřům vyrovnávali, dotáhli jsme po brankách D. Baloga a D. Machaly na 2:3, ale čtvrtá branka soupeře rozhodla o konečném výsledku. V tabulce se nám připsaly dvě kontumační výhry nad soupeři, kteří nepřijeli a ještě byla šance na postup do semifinále. K tomu nám však chyběly dvě vstřelené branky v celkovém skóre.

   V brance se snažil V. Rajchl, v poli hráči D. Balog, D. Skoček, M. Semerák, D. Machala a O. Kovařík.

Vedoucímu družstva během turnaje pomáhal i zkušený hokejista z osmé třídy L. Topolanský.

Mgr. P. Pláteník.

—————

Zpět