Nikola Klusáková opět zlatá

11.10.2013 13:29

Cenný double získala žákyně třetí třídy naší školy Nikola Klusáková. Po vítězství na Němčickém běhu nenašla konkurentku ani na Běhu nikolčickými stráněmi. Devítičlenná výprava naší školy domů dovezla 2 medaile a třem dalším běžcům unikl cenný kov jen o vlásek.

V kategorii prvňáků se opět dařilo Adamu Jeklovi, který skončil na pěkném pátém místě. Smůlu měl Dominik Machala, kterému na startu někdo přišlápl tenisku a ta se mu zula. Dominik si ji znovu nasadil a pokračoval v běhu. Na nějaké dobré umístění to sice nestačilo, ale za statečnost a snahu všechny dohnat si zaslouží velkou pochvalu! Nejvíce se dařilo třeťákům. Nikola Klusáková vybíhala do nikolčického kopce asi na desáté pozici, ale na jeho vrcholu už byla první a své místo si udržela i v náročném seběhu do cíle. Bylo z toho už druhé zlato během dvou týdnů. Zdá se, že nám ve škole roste běžecký talent. Lukáš Sasínek se poučil z minulého běhu a na trati chytře bojoval se soupeři. Nenechal se zavřít uprostřed pole dvou desítek závodníků a doběhl na bronzové pozici. Překvapila páťačka Kateřina Kucejová vynikajícím čtvrtým místem a stejné umístění získal i Lukáš Topolanský ze stejné třídy. Oproti minulému závodu se hodně zlepšil František Rajchl, který jako čtvrťák soutěžil s o rok staršími závodníky a doběhl na pěkném osmém místě. Neuspěli pouze sedmáci Michal Štěpánek a Tomáš Hnízdo, kteří způsobem běhu vyloženě zklamali. Odpovídalo tomu i jejich umístění na 15. resp. 16.místě.

—————

Zpět