Nikola Klusáková třetí na Čokoládové tretře

30.04.2015 11:07

Největší atletický závod u nás - Zlatá tretra v Ostravě, má i svou dětskou část. Pro nejmenší atlety České republiky bylo letos uspořádáno šestnáct kvalifikačních kol. jedno i v Břeclavi. Využili jsme tedy příležitosti a pětice našich závodníků se pokusila probojovat do ostravského finále. nejblíže tomu měla Nikola Klusáková, která na trati 200m vybojovala vynikající třetí místo (postupoval pouze vítěz). Dařilo se i druhé naší závodnici Vendule Zemčíkové, která byla mezi pětadvaceti startujícími desátá. Její sestra Leona si mimo oficiální soutěž, která byla vypsána jen pro mladší kategorie zaběhla 300m a byla druhá. Velmi dobře si vedli i naši nejmenší dva chlapci. Adam Jekl skončil ve své kategorii uprostřed startovního pole na patnáctém místě. Nejvíce obsazenou kategorií celých závodů byla kategorie chlapců 2008-2009, ve které startoval i Jan Tančinec. Ten nakonec mezi 63 závodníky skončil celkově na nepopulárním čtvrtém místě, což je ale určitě také obrovský úspěch.

Jako bonbónek navrch se mohli naši závodníci vyfotografovat s patronem závodů mistrem světa, Evropy a stříbrným olympijským medailistou v hodu diskem Imrichem Bugárem.

Podívejte se na fotky ze závodů.

 

—————

Zpět