Oblastní kolo recitace Mikulov

06.04.2016 22:47

Ve středu 6. dubna proběhlo v kinosále Mikulova tradiční oblastní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho téměř padesát dětí z několika základních škol. Naši školu reprezentovali vítězové jednotlivých kategorií školního kola M. Österreicherová, T. Kostková, T. Duben, J. Havlíček, B. Palůch, V. Prágerová a K. Kucejová. Ve velice početné a silné konkurenci zaujali nejenom posluchače, ale především porotu, která jejich výkon zaslouženě ocenila. Téměř ve všech kategoriích jsme byli nejlepší a naši recitátoři postupují do krajského kola recitační soutěže v Brně.

I.kategorie - 1. místo - Martinka Österreicherová

II.kategorie - 1. místo - Terezka Kostková

IV.kategorie - 2. místo - Veronika Prágerová

Tadeáš Duben navíc zvítězil ve vlastní tvorbě básní a jeho báseň "Minecraft" bude publikována a vydána ve sborníku dětských básní.

Sladká odměna čeká i na žáky 3. a 4. třídy. Práce některých z nich totiž vytvořily malý ilustrovaný sborník básniček "Podle nosa poznáš kosa", který porotu rovněž zaujal.

Děkuji dětem za jejich zájem, zápal a odvahu, upřímně gratuluji a držím palečky do krajského kola. DK
—————

Zpět