Oblastní kolo recitační soutěže Mikulov

05.04.2017 18:53
Tradičně duben, tradičně Mikulov, tradičně větník .... tradičně vítězství ! Tak nějak jsme si užili středeční dopoledne v Oblastním kole recitační soutěže v Mikulově. Naši školu reprezentovali v I. kategorii Matyas Hamák, ve II. kategorii Terezka Kostková a Eliška Rajchlová, ve III. kategorii Jakub Havlíček a Vašík Rajchl, s vlastní tvorbou Vendulka Zemčíková z 5. třídy a Ondřej Kovařík ze 2. třídy. Po přivítání, představení poroty a vystoupení dětského pěveckého sboru Ptáčata začalo recitační klání téměř padesáti recitátorů. Přesto byla slova ..."ze Základní školy Dolní Věstonice" vyslovena 4krát. Ve II. kategorii získala 1. místo Terezka Kostková - postupuje do krajského kola v Brně  a  2. místo Eliška Rajchlová - rovněž postupuje do krajského kola v Brně. V I. kategorii vlastní tvorby získal 1. místo Ondra Kovařík se svojí básní Hvězdy a ve II. kategorii také 1. místo Vendulka Zemčíkova s básní Atletika (těšíme se, až budou jejich dílka publikována v knize). Kubíček Havlíček, Vašík Rajchl i Matyas Hamák zaslouží za svůj výkon velikou pochvalu, i když se jim na diplom ve velké konkurenci nepodařilo dosáhnout. Nesměla tedy chybět tradiční "sladká odměna" a tradiční cesta autobusem domů. A co na závěr? Nezbývá než: VELIKÉ DÍKY VŠEM DĚTEM, KTERÉ NESEDÍ DOMA U POČÍTAČŮ, ALE ČTOU KNIHY! DK

—————

Zpět