Výstava obrazů p. Josefa Řeháka

30.04.2013 11:30

V neděli  21.dubna byla v prostorách OÚ Strachotín vernisáží za přítomnosti známého malíře Antonína Vojtka zahájena výstava obrazů pana Josefa Řeháka „ZTRACENÁ KRAJINA POD PÁLAVOU“.  Žáci naší školy si v pátek 27.dubna přišli obrazy místního autora  také prohlédnout. Děti ze 4.a 5.třídy přinesly i své vlastní kresby Pálavy, které jim pan Řehák zaslouženě pochválil a s radostí i podepsal. Navíc všem dětem z 1.stupně přinesl ukázat lovecké nože, které sám vyrábí. Používá k jejich výrobě nejen růžky ze shozů, ale i kořeny  zatopených pařezů dubů,  kořenů akátů či meruněk. Děti byly při výkladu  o výrobě nožů  jako pěny a s nadšením si nože – stejně jako předtím obrazy -  prohlížely. „Sladká zmrzlinová odměna“ na závěr byla tedy opravdu zasloužená.

 

—————

Zpět