Okresní kolo v přehazované

20.02.2017 20:09

Začátkem února proběhlo ve sportovní hale základní školy v Břeclavi- Charvátské Nové Vsi okresní kolo v přehazované  pro dívky. V kategorii 8.-9. tříd bojovala i děvčata z naší školy. Účasti v soutěži předcházel trénink v naší malé tělocvičně. Tento náš handicap se plně projevil v prvním utkání se školou z Lednice.  Největším soupeřem pro nás byla velká plocha hřiště a vyšší síť. Během zápasu se lepšila prostorová orientace našich hráček, nicméně porážce 0:2 na sety to nezabránilo. Útěchou na konci soutěže mohl být fakt, že Lednice celý turnaj vyhrála.

V dalším utkání, bohatší o zkušenosti, naše hráčky zabojovaly a nečekaně hladce porazily soupeřky z Hrušovan nad Jevišovkou v poměru 2:0. Turnaj provázela velká vyrovnanost týmů a to potvrdily i naše další zápasy. S domácí školou Char.Nová Ves jsme zvítězili v prvním setu, ale druhý jsme prohráli. V počtu získaných míčů jsme měli o tři méně než soupeřky. V posledním zápase s Drnholcem se rozhodovalo o celkovém třetím místě v turnaji. První set nám vůbec navyšel a byla z toho porážka 8:15. Do druhého setu se holky soustředily, bojovaly o každý míč a vyhrály jej 15:10. Bohužel ty dva míče v rozdílu skóre nás odsunuly na „bramborové“ čtvrté místo.

Výsledné čtvrté místo je úspěchem celého týmu, ale je třeba vyzvednout výkon Nikoly Mikušové, která svými nechytatelnými smeči získala pro tým nejvíce bodů. Dále ji doplnily: V. Prágerová, K. Klusáková, K. Kucejová, J. Malíšková, L. Zemčíková, K. Bezděková, M. Zemková, A. Schneiderová a K. Kulkusová.

Všem dívkám patří poděkování za reprezentaci školy. PP

—————

Zpět