Osada malých lovců

04.12.2013 12:32

Malí lovci se sešli u společného ohniště a v kruhu přivítali zpěvem koledy další den prvního adventního týdne. Sfoukli plamínek a začali plnit první z úkolů. U tabule si zopakovali přesné tvary psacích písmen a psacími dřívky pak popsali celý list. Mezitím ustala sněhová vichřice. Vydali se tedy po stopách abecedy, aby hledali svoji kořist. Sbírali velká i malá tiskací písmenka, skládali z nich a četli slabiky. Největší kořistí však byly dvě celé věty. Za odměnu si zahráli na číselnou osu, porovnávali, zda je v tlupě víc chlapců či děvčat, navzájem se sčítali … A když jim velká náčelnice přinesla klacíky, kůru, kamínky a mušličky, vypočítali pomocí nich ve dvojicích dva velké sloupečky příkladů. Nastal čas na odpočinek a malou svačinku. A protože pravěcí lidé vůbec nedbali na čistotu, všichni malí lovci si pečlivě umyli ruce a společně naplnili bříška dobrotami a vitamínky od maminek. Pak se znovu zaposlouchali do vyprávění velké náčelnice. Bylo jim líto malého Kopčema i jeho mámy. Ale smutek zahnali prací. Přesunuli se do keramické dílny a sami si vymodelovali sošku Věstonické Venuše (Niany – Kopčemovy matky). A že to byla dřina! A zkouška trpělivosti! Ale všichni byli šikovní! Doplnili síly teplým pokrmem, den malých lovců byl u konce. Velká náčelnice se se všemi rozloučila a každého z tlupy odměnila.

Medvědí lovec (Štěpánek), Tygří tesák (Lukášek), Šedivec (Jožinek), Havran pírko (Tadeášek), Bílý tesák (Dominik), Bety (Markétka), Velma (Baruška), Vlčí drápek (Terezka), Vlčice (Katka), Sokolí oko (Adrienek), Tygří lovec (Adámek), Drak (Vašík), Achilles (Jeník), Silný kámen (Kubíček) a velká náčelnice Věstonická Danuše.

PODÍVEJTE SE NA FOTKY naší Osady malých lovců

—————

Zpět