Pět žáků se představilo na EKAGU

13.09.2018 09:32

Pět žáků naší školy si vybojovalo možnost zúčastnit se Evropských atletických her 2018 v Brně. Na tomto největšíjm atletickém závodě v Evropě se představili závodníci ze 17 zemí Evropy a v některých kategoriích jich závodilo i více jak sto padesát.

Tradičně na velmi dobré úrovni zazávodila Vendula Zemčíková ze 7.třídy, i když ona sama byla zejména s výškou nespokojená. Skočila 143 cm a obsadila 14.místo. V hodu kriketovým míčkem vybojovala celkově 28.místo za výkon 38,11 m a v běhu na 800 m se dostala těsně pod tři minuty. Výborně si vedl František Rajchl z 9.třídy, který v kouli skončil celkově na 11.místě za výkon 9,43 m a v této disciplíně by mohl v tomto školním roce patřit mezi nejlepší v kraji. Franta si na těchto závodech zaběhl osobní rekord na 60 m časem 8,42 s. a v dálce výkonem 4,72 m.

Dařilo se také Vanese Martincové z 8.třídy, která vyrála svůj rozběh na 60 m v čase 9,02 s. a v dálce byla ve své skupině pátá výkonem 4,33 m. Její spolužačka Lucie Michnová sbírala v Brně zkušenosti, když na tak velkém závodě startovala vůbec poprvé. V dálce skočila 3,69 m a v běhu na 60 m měla čas 9,82 s. a tyto výkony může Lucka brzy výrazně vylepšit. Výkony všech tří děvčat jsou nadějné zejména s ohůledem na jejich start v Poháru rozhlasu v příštím roce.

Posledním zástupcem školy byl Dominik Machala z 6.třídy, který byl druhý ve svém rozběhu na 60 m v osobním maximu 9,50 s. a v dálce skočil 3,37 m. Dominik patří mezi tradiční opory našeho atletického družstva a na jeho výkony se pan učitel Pláteník spoléhá i v tomto školním roce.

—————

Zpět