Pěvecká soutěž "Hlas školy"

07.06.2018 11:16

 

 

Úsměvy. Nejistota. Krásné dětské hlasy. Tóny klavíru. Soustředěná porota. Aplaudující publikum. To je jen málo postřehů z naší pěvecké soutěže „Hlas školy“. V úterý  5. 6. 2018 jsme se sešli v hudebně, abychom si společně poslechli množství písní, ocenili výkony a vybrali ty nejhezčí z hlasů našich žáků. Nejdůležitější bylo samozřejmě rozhodnutí poroty. Členy byli Zdena Hrabcová, Irena Šilinková, Adéla Schneiderová, Lucie Michnová, Klára Bezděková a Viktor Büchler pro první dvě kategorie. Ve třetí kategorii se k výše jmenovaným přidal ještě náš milý pan ředitel Zbyněk Háder.

V první kategorii se utkalo 11 dívek a chlapců z první a druhé třídy. Dle hodnocení odborné poroty tři nejhezčí hlasy v této kategorii patřily Thomasu Jacksonovi, druhé místo obsadila Sofie Střítecká a vítězkou se stala Sofie Ševčíková.

Druhá kategorie patřila žákům 3. - 5. třídy. Na 3. místě se umístila Eliška Rajchlová, 2. místo si vyzpívala Martina Österreicherová a zvítězila Tereza Kostková.

Mezi nejstaršími žáky byly výkony nejvyrovnanější a zároveň nejpestřejší. Slyšeli jsme zadumanou Modlitbu s nádhernou barvou hlasu Anety Panchártkové, folklorem vonící Před naším je zahrádečka přednesla v kroji Veronika Kovaříková, Lukáš Sasínek překvapil Atentátem s vlastním klavírním doprovodem a Veronika Prágerová dokonale doladila atmosféru čistým až andělským hlasem v písni Tři oříšky. Proto se porota v nejstarší kategorii rozhodla udělit čtyři první místa a nominaci na vystoupení na  Školní akademii spolu s vítězi první a druhé kategorie.

 

Troufám si říci, že si všichni soutěž užili, ráda bych všem ze srdce poděkovala a těšíme se na další ročník.

 

Mgr. Jana Týmal Valoušková

—————

Zpět