Planetárium Brno

26.03.2013 09:04

Ve čtvrtek 21.března všechny děti z 1.stupně naší základní školy navštívily Planetárium v Brně. I když to nebyla jejich první návštěva brněnského planetária, přesto pro ně měla tentokrát premiéru. Od listopadu 2011 je Planetárium v Brně otevřené již krásně a moderně opravené a nabízí své nové výukové programy v zcela jiné podobě. Vzhledem k tomu, že je spousta malých škol jako jsme my, umožňuje dětem menším i větším absolvovat dva naučné programy současně. A tak děti z 1.,2. a 3.třídy zasedly pod hvězdnou oblohu a prožívaly příběh "Hledá se Polárka", zatímco žáci ze 4. a 5.třídy se pohybovaly v exploratoriu, kde poslouchaly výklad svého průvodce, odpovídaly na otázky, vážily se, zkoumaly, zkoušely, dokonce si sáhly i na skutečný meteorit ... a na závěr si mohly své nové vědomosti prověřit v krátkém testíku. Všichni si to moc užili!!!

Podívejte se na fotky z Planetária.