Pohár rozhlasu

30.05.2018 13:33

Naše dívky mají bronzové medaile !

Ve středu 16. května se konalo na stadionu Lokomotivy v Břeclavi okresní finále v tradiční atletické soutěži škol – Poháru rozhlasu. Tato prestižní soutěž má své finále až v celostátním kole. Zvláštní pro ni je, že se zde někdy utkávají skuteční mistři české republiky  v atletice s opravdovými nováčky v tomto oboru, a to v různých disciplínách královny sportu. V takové roli nováčků se v letošním roce ocitla děvčata z naší školy, neboť kromě Venduly Zemčíkové se jednalo o „čisté atletické amatérky“. A je nutno dodat, že v konkurenci pěti škol se rozhodně dívky neztratily a napoprvé v této soutěži dokonce získaly cenné medaile.

Sprinty nejsou naší silnou disciplínou, ale dívky bojovaly s 60ti metrovou tratí statečně. Nejlépe K. Klusáková za 9,24 , V. Martincová za 9,29 a N. Klusáková za 9,41. Časy stačily na 10., 11. a 13. místo. Ve štafetě  na 4x60m dosáhla děvčata času 35,43 a ten stačil jen na páté místo z pěti škol.

Ve skoku do dálky jsme si polepšili, neboť V. Martincová skočila 421cm(5.), L.Michnová 417cm(6.) a V. Prágerová 396cm(8.).

Ve vrhu koulí byla děvčata vyrovnaná, škoda, že to některé „neulétlo“. N. Jablonická vrhla 3kg koulí 7,31m(6.), A. Schneiderová 7,27m(7) a V. Prágerová 7,10m(10.).

Naší parádní disciplinou byl skok vysoký, který naše dívky zcela ovládly a vybojovaly nejvíce bodů. V. Zemčíková  skočila 147cm a soutěž vyhrála. Překvapila i K. Klusáková, která zabojovala a výkonem 143cm skončila hned za Vendulou na druhém místě.

Závěrečnou disciplínou byl vytrvalostní běh na 800m. V. Zemčíková bohužel při skoku do výšky utrpěla drobné svalové zranění a ač měla ze všech účastnic běhu nejlepší osobní výkon, s velkým sebezapřením doběhla do cíle v čase 3:15 min(o 30 sekund za osobním rekordem). Stejný čas dosáhla i N. Klusáková, dívky obsadily 10. a 11. místo, ale statečný výkon Venduly přinesl bodové ohodnocení, které pomohlo družstvu vybojovat celkové třetí místo.

Děvčata si dokázala, že mohou konkurovat i velkým školám a svou bojovností získala překvapivé bronzové medaile. Celému družstvu k velkému úspěchu gratulujeme!