Praha MS ve florbale

07.12.2018 14:13

 Zažili jsme opravdové mistrovství světa

V pondělí 3. prosince se uskutečnil zájezd žáků naší školy do Prahy. Cílem byla návštěva předvánočního hlavního města a zejména florbalové mistrovství světa ve známé O2 aréně.

Už při nástupu do autobusu u školy v pondělní ráno vládlo napětí. Za prvé z cesty po dálnici, která měla být pokryta ledovkou. Naštěstí byla i přes drobné mrholení silnice v dobrém stavu a dokonce před vjezdem do Prahy nás vítalo sluníčko. Někteří žáci byli v Praze poprvé v životě a svou premiéru si odbyli na Václavském náměstí. Tady se všech 37 žáků rozdělilo na čtyři skupinky a se svými učiteli zahájili prohlídku předvánočně vyzdobené Prahy. V krátké době shlédli historické centrum. Působivé bylo zejména Staroměstské náměstí s předvánočními trhy, ale i setkání s živými sochami, s živým Olafem z Ledového království, či dvoumetrovým ledním  medvědem. Po nákupech a občerstvení v obchodním domě již následoval přesun do největší sportovní haly v ČR – O2 arény.

Na bezpečnostní kontroly u vstupu do haly jsme byli připraveni, prošli všichni a za pár okamžiků jsme zírali na obrovské prostory samotné sportovní haly. Oba týmy – Finska i Dánska se již rozcvičovaly na ploše. Mistrovství světa je kompletně přenášeno Českou televizí a v hale bylo tedy spousty televizní techniky a kamer. Na všechny udělal obrovský dojem už samotný začátek utkání se slavnostním nástupem obou týmů s ohňovou show a státní hymny na úvod. Finové představují absolutní světovou špičku a od počátku utkání to bylo na hřišti znát. Postupně navyšovali své vedení až na konečných 7:1. My jsme si užívali celkovou výbornou atmosféru. Každý návštěvník dostal „tleskací skládanku“ a když začalo 3000 diváků oslavovat vstřelený gól, byl v hale pořádný „buchot“. K tomu se přidalo několik „hráčů“ troubících na vuvuzely, finský fanoušek s bubnem, reprodukovaná hudba  moderátorů a nebylo slyšet vlastního slova. Ale atmosféra skvělá. Doplněná chlazenou colou, pizzou či popcornem- prostě to nemělo chybu.

Naše škola získala i jedno skutečné vítězství. Během přestávky mezi třetinami probíhal doplňkový program. Do jedné soutěže byl vylosován i Dany Balog ze sedmé třídy. Před zraky 3000 diváků a televizních kamer vyhrál souboj s jiným divákem ve střelbě florbalových míčků do připravených košů. Aplaus 3000 diváků si Dany užil zaslouženě poprvé v životě.

Po skončení utkání jsme se přesunuli do vyhřátého autobusu a pan řidič Dufek nás bezpečně dopravil před půlnocí domů. Děkujeme Sdružení rodičů za příspěvek na úhradu autobusu. Máme všichni pěkný zážitek. PP

—————

Zpět