Prémiové ovoce a zelenina do škol

16.04.2016 09:19
Společnost Bovys v rámci doprovodných opatření projektu "Ovoce a zelenina do škol", do kterého je zapojena i naše základní škola, připravila pro letošní rok ochutnávky ovoce a zeleniny. Děti se tak setkaly s exotickými plody z celého světa, které jsou v danou chvíli dostupné - pomelo, mango, avokádo, mochyně, kumquat neboli trpasličí pomeranč, karambola, pitahaya nazývaná též dračí ovoce, jablíčka, rukola a polníček. Po ukázce všeho ovoce i zeleniny následovala ochutnávka. Někdo vkládal sousta do úst s očekáváním, jaká chuť, vůně, sladkost či kyselost ho překvapí. A věřte, že  někdy to překvapení bylo pořádné (třeba u karamboly). Některé druhy ovoce děti již znaly, některé ochutnávaly poprvé. Ještě na nás čeká kokosový ořech, ale ten zdoláme až s pomocí pana školníka. Rukolu a polníček nám připravily v podobě nejen zdravého, ale i výborného salátu k pátečnímu obědu paní kuchařky. Děkujeme. A teď už se budeme těšit na sladké plody našeho ovoce. DK

—————

Zpět