Přivezli jsme tři medaile z Brna

25.04.2017 14:47

Na velmi uznávaném atletickém závodě Morenda Kooperativa mítink v Brně jsme tentokrát poslali šest našich závodníků. A ti si vedli velmi dobře, když přivezli 3 medaile a další čtyři umístění v první desítce.

Nejlépe se vedlo Jendovi Tančincovi, který získal dvě medaile v kategorii ml.přípravky. V běhu na 600 m obhájil své loňské stříbro. Jenda sice vyhrál svůj rozběh, ale v vítěz druhého rozběhu měl o něco málo lepší čas. Jenda proto litoval, že si to oba nemohli o zlato rozdat přímo. Třeba by ho porazil. Druhou medaili získal Jenda Tančinec v dálce, když skočil výborných 318 cm. Za to bral  bronz. Tradiční opora našich atletů Vendula Zemčíková závodila v kategorii ml.žákyň. Ve své silné disciplíně výčce skákala už za velmi chladného počasí s občasnými kapkami deště. Proto bronz za výkon 140 cm musíme brát jako velmi dobrý.

I noví, začínající závodníci se mezi svými vrstevníky neztratili. Valerie Svobodová sice litovala, že nemůže skákat do výšky (tuto disciplínu pořadatelé pro její kategorii st.přípravky nevypsali) a tak ji může alespoň těšit 8.místo v běhu na 60 metrů. Svou sílu ukázal i Dominik Machala, který v kouli skončil desátý. První dvacítku pořadí v běhu na 60 metrů (účastnilo se asi 50 závodníků) uzavírala nejmladší členka výpravy Nela Skočková a těsně za dvacítkou skončila Vanesa Martincová v běhu na 300 m.

Našim sportovcům fandila i mistryně světa v trojskokua olympijská medailistka Šárka Kašpárková, která byla před několika lety na besedě i na naší škole.

Podívejte se na fotku Jendy a Dominika se Šárkou Kašpárkovou

—————

Zpět