Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

17.06.2013 09:22

Trochu rozechvělí, ale s odhodláním ukázat, co všechno se už naučili, předstupovali naši prvňáčci před pana krále, který je měl pasovat na rytíře čtenářského řádu. Malá slavnost pasování se konala v obecní knihovně a přišli se na ni podívat nejen rodiče prvňáčků ale i pan místostarosta.

Stát se rytířem čtenářského řádu není ovšem jen tak něco jednoduchého. Pan král a jeho rádce měli pro všechny prvňáčky připraveno pět úkolů. A tak musel každý prokázat, že umí nejen číst, ale i vyprávět básničky a zpívat písničky a dokonce i vyprávět pohádku jako divadlo. Všem se to nakonec povedlo na jedničku a tak pan král velkým mečem poklepal na rameno každého prvňáčka na znamení, že už je rytířem čtenářského řádu. Všichni dostali na památku drobný dárek a pasovací listinu. Tu si určitě pověsí doma na nějaké čestné místo. Nakonec si všichni prohlédli knihovnu a dostali čtenářské průkazky.

Podívej se na fotky z pasování čtenářů.

—————

Zpět