První Vánoční koncert se vydařil na jedničku

11.12.2013 20:41

První Vánoční koncert naší školy pro veřejnost dopadl dobře. Před kostelem v Dolních Věstonicích se sešla asi stovka diváků. Ti společným zpíváním šesti vybraných koled trochu netradičně zahájili tento sváteční koncert, který byl součástí celostátní akce Česko zpívá koledy. Dolní Věstonice se letos poprvé zařadily mezi tři stovky měst a vesnic, které se tohoto projektu zúčastnily. mediálním partnerem byl Břeclavský Deník.

Poté se všichni přesunuli do kostela, aby zde vyslechli krásné vánoční koledy a písně v podání dětského sboru naší školy. Ke zpěváčkům se poté přidali i malí recitátoři, kteří sklidili velký potlesk. Slzy v očích nejednoho z diváků se objevily, když starší děti předvedli svůj živý Betlém. Panna Marie, andělé, pasáčci či vesničané vykouzlili krásnou atmosféru blížících se Vánoc. Průvodní slovo paní učitelky Kopecké všechny seznámilo se životem českého skladatele Jana Jakuba Ryby. A ne náhodou. Pěvecký sbor AMOS při naší základní škole, složený z dospělých zpěváků, ve své premiéře zazpíval tři věty z Rybova nejslavnějšího díla - České mše vánoční. Odměnou za několikaměsíční nacvičování jim byl obrovský aplaus zaplněného kostela. Závěr celého koncertu pak patřil společnému vystoupení obou souborů ve vánoční pastorele Narodil se Kristus Pán.

První koncert se vydařil na jedničku. Už nyní se všichni účinkující těší na další vystoupení. Ve čtvrtek 12.12. v kostele v Horních Věstonicích, v pondělí 16.12. v Pavlově a ve středu 18.12. ve Strachotíně. Začátky koncertů jsou vždy v 18.00 hodin. Rádi vás tam uvidíme.

 

PODÍVEJTE SE NA FOTKY Z PRVNÍHO KONCERTU.

—————

Zpět