Radek Juška pomohl našim skokanům

22.09.2016 09:28

„Doskoč si na olympiádu s Radkem Juškou“, to byl název závodu ve skoku dalekém, který se uskutečnil v Břeclavi u příležitosti otevření 4 nových sektorů na skok daleký na tamním atletickém stadionu. A náš úspěšný olympionik byl patronem akce, na které se představila i skupinka závodníků z naší školy.

Radek Juška pochází ze Staroviček u Hustopečí a atletické mládí strávil právě na tomto stadionu. Proslavil se jako výborný skokan do dálka. Získal stříbrnou medaili na halovém Mistrovství Evropy, probojoval se do finále Mistrovství světa a nedávno reprezentoval Českou republiku na OH v Riu, kde skončil na 13.místě.

V samotném závodě byli úspěšní i naši mladí atleti. Vendula Zemčíková vybojovala stříbrnou medaili ve výborném výkonu 379 cm. Potěšil František Rajchl novým osobním rekordem 404 cm i čtvrtým místem. Páté místo a osobní rekord zlepšený o plných 36 cm vybojovala Leona Zemčíková, jejíž nové maximum je 436 cm. Dobře si vedli i Dominik Machala, který byl šestý za 318 cm a Nela Skočková, která mezi nejmenšími skákala z místa a byla na osmém místě z třiceti závodnic.

Ke skvělému výkonu všech závodníků přispěl nejen nový povrch dálkařských sektorů, ale i Radek Juška, který našim závodníkům držel palec. Odměnou jim byl pak podpis a fotka tohoto našeho výborného atleta.

 

Podívej se na fotky

—————

Zpět