"Recyklostroj" a Upír Krejčí

20.09.2016 20:56

Víte, že z vyřazených či vyhozených elektrospotřebičů je skutečný odpad pouhých 10 % ? My už ano. Sice v rámci environmentální výchovy sbíráme baterie i nefunkční elektrospotřebiče, abychom se správným tříděním chovali ekologicky, přesto jsme se trošku podivili. Ostatní materiály jako je plast, sklo, hliník, železo, měď, dokonce i zlato jsou dále zpracovatelné. O tom všem nám krátce pověděl sám pan Upír Krejčí a zábavnou scénkou se svými kamarády předvedl, jak "recyklostroj" mění nepotřebné elektrospotřebiče v lízátka. A tak milé maminky či tatínkové. Nevíte, co s rozbitým fenem, žehličkou, mobilem ... ? My je ve škole proměníme za bodíky a bodíky za korunky pro nás pro všechny. Sbírejte a třiďte s námi! Děkujeme :-) A protože jsme také šikovní, snad jsme potěšili pana Upíra Krejčího vlastnoručně vyrobenou keramickou Venuší, která k naší škole i k obci Dolní Věstonice neodmyslitelně patří. DK

—————

Zpět