Reportáž z cesty do zahraničí

07.06.2018 16:35

Šestnáct nejlepších atletických sportovců z 1. stupně vyrazilo reprezentovat naši školu do Moravan nad Váhom. Někteří se tak ocitli v zahraničí a poprvé v noci bez rodičů. Na Slovensko jsme dorazili ve večerních hodinách. Po krutém zjištění, že v ubytovacím zařízení není dostupná wifi, jsme si museli zajistit vlastní program. Vycházka do lesa a rychle secvičené divadelní vystoupení bylo plnohodnotnou náhradou.

Základní škola v Moravanech, se kterou máme družbu, je větší než naše věstonická a pravděpodobně zde všichni žáci sportují. To jsme usoudili podle krásného sportovního areálu a podle toho, že vyhrála putovní pohár o Moravanskou Venuši. Ale nepředbíhejme. Čekalo nás pět atletických disciplín. Pan učitel Pláteník nasadil do každé jednoho sportovce. Někteří žáci absolvovali všechny disciplíny, někteří se specializovali na jednu nebo dvě. Závodníci bojovali v tropickém vedru a v konkurenci pěti škol. Snažili se všichni.

A teď fakta, čísla, nejlepší dosažené výsledky:

1. třída - Sofie Ševčíková, 2. místo - skok daleký

           - Vasil Musil, 2. místo - hod kriketovou "loptičkou"

                              2. místo - skok do dálky

2. třída - Tereza Straškrábová, 3. místo - hod kriketovou "lopičkou"

                                              3. místo - skok do dálky

           - Michal Veselý, 3. místo - běh 60 m

3. třída - Anna Havlíčková, 2. místo - skok do dálky

            - Matouš Jandek, 1. místo - hod kriketovou "loptičkou"

4. třída - Nikola Potomová, 4. místo - běh 60 m

           - Eliška Rajchlová, 4. místo - skok do dálky

           - Jan Tančinec, ve všech disciplínách 4. místo

5. třída - Tereza Samková, 3. místo - štafeta

            - Bára Benáčková, 3. místo - štafeta

            - Dominik Machala, 3. místo - štafeta, 3. místo - běh 500 m

            - Václav Rajchl, 3. místo - štafeta, 3. místo - skok do dálky

Odjížděli jsme se třinácti medailemi a s pocitem, že Slováci jsou milý a pohostinný národ. ZH—————

Zpět