Sběr papíru: nasbírali jsme 4 420 kg

21.09.2012 16:54

Ten, kdo ve středu 19. září přišel do naší školy, musel mít trochu smíšené pocity. Možná mu připadlo, že se spletl a vstoupil do sběrny starého papíru a ne do školy. Všude po chodbách ležely velké balíky papíru, novin, časopisů a kartónů. Na tento den byl totiž vyhlášen na naší škole sběr papíru. Přihlásili jsme se také do soutěže škol, kterou vypsala firma Stavosur Hustopeče o to, která škola vybere v půměru na jednoho žáka nejvíce papíru.

Už pár dní dopředu někteří donesli nějaký ten balík, ale hlavní nápor vypukl ve středu ráno. Vypadalo to, jako by propustka do školy byl balík starého papíru. Někdy pomáhali s odvozem sběru rodiče. Donesený papír se třídil, vážil, zapisovalo se, kolik kdo donesl. V 11 hodin přijel kontejner a deváťáci, pod vedením paní učitelky Havlíčkové, pak všechno naložili. Nakonec dorazil i traktor se sběrem z Pavlova.

A kolik jsme tentokrát nasbírali? Bylo toho přesně 4 420 kg. Myslím, že je to docela hodně.

Děkujeme všem žákům, rodičům a učitelům za pomoc při sběru. Vedení obce Pavlov pak za zorganizování odvozu sběru z Pavlova do D.Věstonic. Speciální poděkování patří rodičům Natálky Jeklové z 5.třídy za odvoz velkého  množství sběru (2 100 kg) přímo do sběrny v Hustopečích. V tomto školním roce chceme podobnou akci zopakovat ještě nejméně jedenkrát.

A nakonec ještě jedna informace: Na naší škole samozřejmě třídíme odpad a sbíráme papír, plasty či elektroodpad (baterie). Nově jsme začali sbírat i vršky od PET lahví.

Prosíme rodiče, pokud mají možnost (z domu nebo z práce) odevzdat starý papír ve společnosti Stavosur Hustopeče, ať tak učiní na jméno naší školy a svého dítěte. Pomohou nám nejen dobře se umístit v této soutěži, ale také získat finanční prostředky pro školu a její žáky.

PROHLÉDNĚTE  SI  FOTKY

—————

Zpět