Seminář z jogy

13.06.2013 08:42

Během víkendu 31.5.-1.6. proběhl v prostorách naší tělocvičny seminář  "jogy podle Iyengara". V současnosti je to nejznámější a nejpropracovanější systém jogy ve světě.  Cvičení Iyengarovy jógy se vyznačuje přesností provedení ásan. Preciznosti je dosaženo správným vyrovnáním kostí a kloubů, které vede k lepší rovnováze těla s menší prací svalů. Delším setrváváním v pozici se prohlubuje účinek na orgánovou a mentální úroveň. Dalším aspektem Iyengarovy jógy je používání různých pomůcek, například dřevěných či molitanových bloků, pásků, lan, lavic, židlí. Skupina žen pod vedení Marty Vajčnerové užívala tělocvičnu i s jejím nářadím včetně příjemného ubytování. Silně podmanivá Palava a ostatní okolí naší školy umocňovalo  jejich mnohahodinové cvičení. I vy se můžete s podobnými aktivitami na naši školu obrátit. DK

 

Podívejte se na fotky

—————

Zpět