Setkání absolventů po 50 letech

28.06.2017 21:25

Dne 28. června jsme zorganizovali sraz žáků Základní školy Dolní Věstonice po 50 letech. Byli to žáci z pěti obcí: Dolních a Horních Věstonic, Milovic, Pavlova a Strachotína - což byla 9.A a 9.B. V roce 1967 vycházelo ze školy 56 žáků, z toho již 6 zemřelo. Srazu se zúčastnilo 25 žáků. Setkání bylo velmi dojemné a někteří měli i slzy v očích, jelikož se setkali po 50 letech poprvé.

Pozváni byli i naši třídní učitelé p. uč. Mgr. L. Hájková a p. uč. Mgr. F. Svoboda (pro nemoc se nezúčastnil). Paní učitelkou Hájkovou nám bylo předáno symbolické vysvědčení s "výbornou" za prožitých 50 let života.

Čas si na nás udělali i ředitel školy Ing., Mgr. Z. Háder a Mgr. Danuše Knápková, kteří nás seznámili s budováním a úpravami školy, kde nyní oba působí. Také nám věnovali v upomínku malé Venuše přímo z jejich keramické dílny.

Děkujeme tímto vedení školy a Mgr. L. Hájkové, že si pro nás našli volnou chvilku.

Organizátoři: Josef Řehák, Strachotín a Stanislava Nedbálková (roz. Valoušková), Dolní Věstoice

—————

Zpět