Školní lyžák 2017

15.02.2017 15:52

Školní lyžák 2017

Školní lyžařský výcvikový kurz je něco, na co budu vzpomínat snad až do smrti. Je to něco jako tábor v zimě, a proto je to pro mě neuvěřitelný zážitek s dlouholetými vzpomínkami. Tento lyžařský kurz byl pro některé  první, to znamená, že se poprvé postavili na lyže. Pan učitel a paní učitelka na nás byli strašně hodní. Byla jsem již na mnoha školních lyžařských kurzech, ale žádný nebyl tak skvělý jako tenhle... Na tomhle kurzu bylo super, že jsme najezdili spousty kilometrů, neboť na sjezdovce bylo celý týden málo lyžařů a tudíž na lanovce nebyla nikdy žádná fronta. Mohli jsme proto jezdit i vyšší rychlostí a mohli jsme si lépe trénovat styl. Měli jsme možnost si navzájem se spolužáky vypomáhat a učit se nové techniky, či jízdu na rozbitém povrchu. Zatímco my jsme jezdili pod dohledem paní učitelky, pan učitel učil jezdit ostatní nebo jim pouze vypomáhal s technikou. Ze 4 žáků, kteří na lyžích buď v životě nestáli nebo stáli tak maximálně jednou , se již druhý nebo třetí den někteří z nich naučili jezdit a častokrát jezdili také celou sjezdovku o délce 1300m. Je neuvěřitelné, jak pan učitel Pláteník  a  paní učitelka Kovářová, dokázali tyto žáky tak rychle naučit lyžovat. My, co jsme lyžovat uměli, jsme sami byli ohromeni, jak šikovní spolužáci byli. Sjezdovka byla také dobrá, hlavně teda délka, ta byla v rámci možností skvělá.

Nejlepší tam ale byla čtyřmístná sedačka, na které to rychle utíkalo, tudíž se u turniketu netvořily tak často fronty. Jediné co bylo trochu nevyvedené, byla vzdálenost naší chaty od sjezdovky. Ta byla trochu delší. Ale nevadí, alespoň jsme se prošli či potrénovali bruslení na lyžích. Co se týče chaty, ta byla dobrá. Pokoje byly  dostačující pro nás jako děti, jídlo tam bylo velice dobré a hlavně pan a paní domácí byli také velice ochotní. Až na pár konfliktů mezi kluky si myslím, že jsme jim také připadali dobře vychovaní. Byli jsme také velice rádi, že chata Sedmikráska obsahovala stůl na stolní tenis, vybavením wifi nebo také místností, kde jsme se scházeli večer a kde byla velká televize. Na těchto horách sice mezi námi vznikaly občasné konflikty, ale nakonec jsme se stejně všichni bavili a myslím si, že na tenhle lyžák nikdo z nás nezapomene, protože ne často se lidem povede být se správnými lidmi na správném místě. To se ale mně splnilo. Správní lidé a na správném místě. Jsem velice ráda za lidi, kterými jsem tam ten týden byla obklopena a nikoho z nich bych nevyměnila. A co se týče učitelů, nemohli s námi jet lepší než pan učitel Pláteník a paní učitelka Kovářová. Díky těmto všem lidem budu na tyhle hory šťastně vzpomínat.  Často a velice ráda. Ještě jednou Vám všem děkuji za nejlepší hory, které jsem kdy zažila.

                                                                                                                  Žákyně Veronika Prágerová

 

Myslím, že Veronika vystihla vše podstatné, co se v termínu 22.1.-27.1 2017 na lyžařském kurzu ZŠ Dolní Věstonice událo. Celkem 19 žáků druhého stupně prožilo za krásného počasí a ve vynikajících sněhových podmínkách úspěšný lyžařský kurz doplněný výletem do krytého bazénu v Bruntálu. Všichni žáci byli velice pozorní při výcviku a díky jejich ukázněnosti na sjezdovce nedošlo ani k žádnému úrazu. S kolegyní Mgr. Kovářovou jsme byli na naše žáky hrdí a také pyšní za jejich lyžařské snažení a celkové chování na kurzu.

Mgr.Petr Pláteník, vedoucí LVK.

—————

Zpět