Školní výlet 7. a 9. třídy

13.10.2017 12:20

Žáci sedmé a deváté třídy vyjeli se svými třídními učiteli na třídenní výlet do Trojanovic. Kromě procházek po okolí jsme společně navštívili horský lanový park Tarzanie, který je nevětším lanovým centrem v České republice. Instruktor nejprve žákům vysvětlil, jak bezpečně postupovat při zdolávání překážek a poté si každý žák mohl vybrat trasu, která ho láká. Mohli si zvolit mezi žlutou a zelenou trasou. Žlutá trasa je nejdelší trasou Tarzanie, měří 561m a obsahuje 34 překážek, zejména dlouhých lanovek ve výšce až 12 metrů nad zemí. Trasa několikrát křižuje říčku Lomnou a zejména v období po dešti dodává burácející voda lezení na dramatičnosti.  Zelená trasa je trasa střední obtížnosti se 42 překážkami. Klády, žebříky, sítě i lanovky  ve výšce 4-8 metrů dokážou potrápit, ale i pobavit každého bez rozdílu věku. Dobrou kondici a velmi dobré chování našich žáků ocenil i majitel lanového centra.

Nepříznivé povětrnostní podmínky nám nedovolily zdolat vrchol Radhošť a vytrvalý déšť nás donutil strávit zbytek dne v nádherném penzionu. Žáci obývali moderně vybavené pokoje s kuchyňkami a místo výstupu na horu se věnovali kulinářskému umění a přichystali si zajímavá jídla. Vedoucí penzionu nám ochotně připravila špekáčky v troubě, neboť klasické opékání se zpěvem táborových písní nešlo uskutečnit. Naštěstí každý pokoj v penzionu disponoval televizí a wifi připojením, takže se stmelovaly třídní kolektivy.

Atmosféru výletu jakož i záběry z lanového centra můžete shlédnout ve fotogalerii. PP

 

 

 

—————

Zpět