Slavili jsme Den Země

30.04.2015 12:06

U příležitosti oslav Dne Země si žáci 6. a 7.třídy připravili pro své spolužáky projektový den na téma: Poznáváme a chráníme naši planetu. Na devíti stanovištích byly nachystány zajímavé úkoly, které prověřily znalosti žáků o naší krásné planetě. Děti se např. dozvěděli jak mají třídit odpady a jak dlouho trvá než se rozloží v přírodě, poznávali ptáky podle noh a zobáků, vyzkoušeli si složit potravní řetězec nebo určit zvířecí rekordmany.

Součástí projektového dne byla i výstava domácích mazlíčků. Na školním dvoře se sešli kromě tradičních králíků, psů či morčat i papoušci a jeden činčilokrálík. Zajímavostí byl i doma chovaný plž. O všech svých zvířátkách dovedli jejich majitelé pěkně vyprávět.

Podívejte se na fotky ze Dne Země.