Slavili jsme Den Země

25.04.2016 21:38

22.duben je na celém světě oslavován jako Den Země, kdy si připomínáme jak krásnou planetu máme a že se o ni musíme starat, aby byla stejně krásná i v dalších letech. Nejinak tomu bylo i na naší škole, kde jsme si k tomuto výročí připravili projektový den na školním dvoře. Pro své mladší i starší spolužáky si ho připravili žáci osmé a sedmé třídy, kterým pomohli i tři žáci z šestky.

Na všechny čekala nejprve ukázka domácích mazlíčků. Měli jsme tu psa rasy Jack Russell, který ukázal jak umí sednout, lehnout i poprosit o pamlsek. Dále tu byli králíci – jeden doslova trpasličí a druhý naopak obrovský chovný samec. Morčata jsme měli hned tři a každé bylo jiné. Ve dvou klecích byli papoušci. V první žlutá andulka a ve druhé velký Papoušek patagonský, který se každou chvíli ozval svým typickým pokřikem. Všichni majitelé měli připraveny základní informace o svých zvířecích kamarádech a odpovídali i na dotazy návštěvníků.

Účastníci projektového dne museli také projít osmi stanovišti, kde na ně čekaly různé úkoly nebo ukázky. Mohli se podívat do mikroskopu a poznávat připravené preparáty z rostlinné i živočišné říše, řešili kviz a skládali zvířecí pexeso. Poznávali také stopy zvířat a na hřbitově odpadků třídili odpad a určovali, jak dlouho se bude v přírodě rozkládat. V ukázce z botaniky mohli vidět pod lupou různé částí rostlinných těl a nebo poslepu hádat, které přírodní materiály jim děvčata nachystali. Kdo měl zájem mohl si také změřit na přístroji tlak krve a tep srdce. A to jak v klidu, tak po deseti dřepech, aby viděl jaký je v tom rozdíl.

Každá třída strávila na tomto projektovém dni celou vyučovací hodinu a nejen, že se pobavila, ale dozvěděla se i mnoho zajímavých věcí. A my už se můžeme těšit, co nového si pro nás žáci nachystají příští rok.

 

Děkujeme všem žákům, kteří se zapojili do tohoto projektu a rodičům, že dovolili přinést do školy jejich domácí zvířátka.

Podívejte se na fotky ze Dne Země

 

—————

Zpět