Slavili jsme Den Země

10.05.2018 16:26

Naše škola se každoročně připojuje k těm, kteří si připomínají svátek Dne Země, který připadá na 22.dubna. My jsme naši oslavu posunuli až na konec dubna a opět jsme si připravili bohatý program. Ten byl určen nejen pro naše žáky z 1.stupně, ale i pro děti z MŠ, kteří se přišli za námi podívat.

Měli jsme hned několik stanovišť. Na prvním - rukodělném - si mohli děti vyrobit pod vedením p.uč.Zvěřinové a Kovaříkové čelenky se symbolem nějakého zvířátka, které žije na louce. A tam měli děti na čele broučky, motýlky, žížalu, včelku nebo ještěrku. Poté se mohli podívat, jak má vycvičené své psy p.uč. Kovářová. A nebylo to jen tak obyčejné sedni, lehni nebo aport. Dokonce se několikrát zakousli i do ruky jejího pomocníka.

Velkou oblibu má každý rok výstava domácích mazlíčků. I letos se přišli pochlubit děti ze 4., 6. a 7.třídy se svými zvířátky. Pejsci, králíci, papoušci, morčata, ... to všechno jste mohli na výstavě vidět a taky si někdy i pohladit. Ten nejmenší pejsek patřil panu řediteli.

Protože počasí nebylo zrovna ideální, museli jsme přenést přírodovědné dílny do učebny Výtvarné výchovy. Při vstupu jste nejprve narazili na vycpané trofeje pana Kulkuse, kterému děkujeme za zapůjčení. Jelen, divoké prase, daněk, muflon nebo kuna vypadali jako živí. Deváťáci v rámci svého projektu o zdravé výživě získaávali informace prostřednictvím dotazníku. Výsledky projektu budou známi na konci roku. Mohli jste si změřit tep, tlak krve nebo kapacitu plic. Vyzkoušeli jste si někdy poskládat správně všechny orgány, co máme v těle? Tady jste měli možnost se přesvědčit, jestli víte kam co patří. Na dalších stanovištích čekali oblíbené skládačky puzzlí, přírodovědné kvízy nebo hřbitov odpadků.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří přispěli ke krásnému dopoledni v rámci tohoto projektového dne.

—————

Zpět