Sousedé z Evropy

06.02.2017 14:30

Páťáci končili zeměpisnou část učiva prezentacemi o evropských státech, které sousedí s Českou republikou. Aby zaujali odbornou porotu i diváky, vymysleli si zajímavá zpracování. Do rakouských Alp a do hlavního města Vídně nás pozvala cestovní kancelář Fischer. Svou nabídku zakončila ochutnáváním pravého Sacher dortu. Skupina, která si vylosovala Slovensko, zahajovala v pozoru při slovenské státní hymně a se slovenskou vlajkou. Pak sehrála pověst o zbojníku Jánošíkovi, informovala o turistických zajímavostech v této zemi a nabídla typickou slovenskou specialitu - ovčí sýr. Dvě děvčata se vydala letadlem na výhodný zájezd do Polska. Doprovázela je průvodkyně a letuška z cestovky KUDYKAM. Samozřejmě nechyběly letenky, informační brožurka, velká maketa letadla, kostýmy a pohoštění v letadle - polské pirohy. Německo se nám nepředstavilo, hlavní protagonistka onemocněla, ale prozradím vám, že jejich prezentace byla zpracována jako vyučovací hodina zeměpisu, kde paní profesorka zkouší žáky = obecenstvo ze znalostí o této zemi.

O vítězi rozhodovala porota ve složení: třídní učitelka V. Šilinková, paní sekretářka M. Jančářová, paní uklizečka V. Valentová a pan školník F. Rous. Porota přiřkla prvenství "Slovákům". Diváci byli zase nadšeni z vystoupení Polska. Já musím poděkovat dětem z V. třídy i jejich rodičům za originální nápady a obětavost při přípravě. ZH

—————

Zpět