Tři medaile z Němčického běhu

02.10.2016 19:57

Velmi skromná výprava našich běžců vyrazila tentokrát do Velkých Němčic na tradiční Němčický běh. Přesto hned tři ze čtyř našich závodníků se vrací domů s medailemi na krku. Dvě z nich byly dokonce zlaté. Dařilo se zejména děvčatům. První zlatou vybojovala Vendula Zemčíková, která odrazila nástup svých soupeřek a s klidem si doběhla první do cíle kategorie 4.-5.tříd. V následující kategorii nás potěšila Nikola Klusáková, která za suverénní vítězkou této kategorii, domácí Galburovou, doběhla na skvělém druhém místě a získala stříbrnou medaili. V soutěži nejstarších děvčat se Leona Zemčíková v prvním kole držela na konci startovního pole, ale ve výběhu do kopce zaútočila a začala předbíhat jednu soupeřku za druhou. Ty nedokázaly zareagovat a Lea vyhrála suverénně s obrovským náskokem. Jediný chlapec ve výpravě Jan Tančinec měl bohužel smůlu na startu, kdy kolize před ním způsobila, že vyběhl do závodu až poslední a čelo závodu mu uteklo. Jenda se statečně probíjel dopředu, ale na více než 7.místo mezi třicítkou závodníků to už nestačilo. Kdyby byl závod o něco delší, jistě by Jenda bojoval o medaili. I tak jemu a všem třem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Podívej se na fotky z Němčického běhu

—————

Zpět