Úspěchy atletů na přelomu roku

21.01.2014 15:08

Čtyř závodů se zúčastnili členové atletického kroužku při naší škole. Přelom roku je ve znamení hlavně výškařských mítinků. Tam se prosadila ml.žákyně Leona Zemčíková, která se od listopadu připravuje speciálně na tuto disciplínu. Koncem prosince zaznamenala při svém vůbec prvním startu velmi nadějný výkon 128 cm. Na začátku ledna v Praze na Strahově to bylo znovu velmi dobrých 120 cm (startovala zde i v běhu na 60 m - 10,67 s. a na 150 m - 25,68 s.). Vše vyvrcholilo krásným pátým místem na Nikolčické laťce a znovu výborných 125 cm. Na blížících se závodech v Hustopečích (Hustopečská laťka a Hustopečské skákání) má naději atakovat laťku ve výšce 130 cm. V hustopečské hale totiž skokané pravidelně dosahují vynikajících výkonů.

Dařilo se i koulařům na lednových závodech v Brně. Marcela Jamborová letos poprvé startuje mezi staršími žákyněmi s nářadím o kilogram těžším než vloni. To, že zimní příprava byla dobrá dokázala výkonem 7,60 m, což je téměř o metr lepší výkon než při podzimním závodě Evropského poháru. Poprvé na závodech byl i Lukáš Kulkus. Mezi staršími žáky se neztratil. Stejně jako Jamborová i on obsadil v Brně páté místo výkonem 8,62 m.

—————

Zpět