Úspěchy našich atletů

26.02.2017 14:30

V únoru se opět dařilo našim mladým atletům. První velkou atletickou „medaili“ získala žákyně páté třídy Valerie Svobodová na Brněnské laťce, která se uskutečnila v atraktivním prostředí nákupního centra Olympia. Valerie se v kategorii přípravek dlouho prala s technikou skoku, ale nakonec zvolila tu nejjednodušší formu a nůžkami si vyskákala třetí místo za výkon 114 cm. Domů si odváží krásný bronzový pohár. Ve stejné kategorii chlapců se představili dva naši žáci. Jan Tančinec skončil celkově šestý a Dominik Machala hned za ním sedmý, oba skočili 104 cm.  Mezi mladšími žákyněmi startovala i Vendula Zemčíková, která překonala laťku ve výšce 137 cm a skončila čtvrtá jenom horším zápisem.

Stejné umístění, tedy čtvrté místo, získala Vendula Zemčíková na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě. Tento šampionát je nejvyšším závodem, kterého se může Vendulka v kategorii ml.žákyň v hale zúčastnit a tak „bramborová“ medaile je pro ni velkým úspěchem. Navíc s vědomím, že ji vybojovala v novém osobním rekordu 145 cm a porazili ji jenom o rok starší závodnice. A tak si jenom posteskneme, že od medaile ji zase dělil jenom horší zápis. V Ostravě Vendula ještě běžela 300 m a tady skončila na čtrnáctém místě.

Medailovou chuť si Vendulka spravila na Beskydské laťce v Třinci. Tady se závody konají v hokejové Werk aréně a Vendula zde neměla konkurenci a vyhrála opět výkonem 145 cm. Zajímavostí je, že medaili ji předával olympijský vítěz ve skoku vysokém z Montrealu 1976 Jacek Wzsola z Polska. Ten při pohledu na výsledek závodu označil Vendulu za velký talent. Na těchto závodech se představila v kategorii dorostenek i druhá ze sester Zemčíkových Leona. I té se v Třinci dařilo a skončila pátá, když si vyrovnala svůj osobák 146 cm.

Podívejte se na fotky z Brněnské laťky

Podívejte se na fotky z Beskydské laťky

 

 

—————

Zpět