V.Zemčíková na Břeclavské laťce druhá

27.03.2017 08:25

Čtveřice skokanů do výšky z naší školy se představila na 39.ročníku Břeclavské laťky. nejlépe se vedlo Vendule Zemčíkové, která skončila v kategorii mladších žákyň na druhém místě výkonem 130 cm. Vendula se nemohla srovnat s krátkým rozběhem v břeclavské tělocvičně a tak nebyla se svým výkonem vůbec spokojena. Proto se mimo soutěž přihlásila i do kategorie starších žákyň. Po úpravě rozběhu se jí v této soutěži vedlo lépe, když skočila 140 cm. Tímto váýkoneme by nejen vyhrála ml.žákyně, ale v soutěži st.žákyň by byla třetí.

Druhá ze sester Zemčíkových Leona skončila mezi dorostenkami čtvrtá výkonem 140 cm. Také ona se musela vyrovnávat s krátkým rozběžištěm, což ovlivnilo její celkový výsledek. V kategorii ml.žákyň nás ještě reprezentovala Vealérie Svobodová, která se s touto disciplínou teprve seznamuje. Věkem je sice ještě přípravka, ale závodila mezi staršími děvčaty a vůbec se jich nezalekla. Vyrovnala si svůj osobní rekord 115 cm a skončila na 19.místě z 23 závodnic.

Velmi překvapil František Rajchl. Výška není jeho dominantní disciplínou a do soutěže vstupoval s osobním rekordem 120 cm. Ten si během závodu vylepšil o neuvěřitelných 15 centimetrů. Jen horší zápis ho připravil o pozici v první desítce. Výkonem 135 cm skončil František na pěkném 13.místě.

Podívejte se na fotky

—————

Zpět