Vánoce ve světě

21.12.2015 18:16

Nejkrásnějším evropským vánočním městem je Praha. Pro nás se stalo stejně krásným, ale bližším Brno. Náměstí Svobody i Zelný trh byly plné stánků s překrásnými keramickými, dřevěnými, skleněnými, slámovými či jinými výrobky, plné voňavých dobrot a punčů. Vánoční strom zářil, vánoční vláček houkal, vánoční zvonička nestačila zvonit na splnění přání, na podiu zněly vánoční melodie. A na to vše dohlížel překrásný vyřezávaný Betlém Jiřího Halouzky. Dárečky byly nakoupeny, nálada veselá. Další část pátečního dopoledne proběhla v Paláci šlechtičen, kde byl v Dětském muzeu připraven program "Vánoce ve světě". Děti byly seznámeny s vánočními zvyky našich sousedů, dozvěděly se o jiných postavách Vánoc a v dílně si vyrobily vánočního skřítka. V kapli plnily úkoly, vyprávěly vánoční příběh i společně zpívaly vánoční koledy. A jako třešnička na dortu byly varhany, které kapli nemohly chybět. A kdo je rozehrál? Náš Lukášek Sasínek. A věřte, že "všichni" návštěvníci kaple nevěřícně koukali a se zatajeným dechem naslouchali. Byli jsme na Lukáška pyšní. DK

—————

Zpět