Vánoční dílničky

05.12.2017 20:48

Je mrazivý večer, měsíc září na obloze a ke školní jídelně přicházejí děti, rodiče i prarodiče. Už ví, že je čeká předvánoční tvoření v dílničkách, teplý čaj, káva, sladké dobroty a svařené víno. Paní učitelky si pro ně tentokrát připravily osm dílen: vyráběla se vánoční přáníčka, pletla se ryba z pedigu, maloval se obrázek voskem, nechyběla decoupage svíček, dětem se líbil vánoční stromeček ozdobený perličkami i voňavý skřítek, také si mohly udělat ozdobu ze šišky nebo zimní čepičku. Do tvoření se zapojovali děti i dospělí. Po dvou hodinách měl každý zásobu krásných výrobků, ale domů se nikomu nechtělo. A tak si mohl během tvoření nebo úplně na závěr ještě prohlédnout výstavu obrazů dědečka Trávníka, u kterého jsme obdivovali preciznost malby a smysl pro detail.

Končíme - nemáme materiál, ale máme dobrý pocit ze společného setkání s přáteli naší školy. ZH