Vánoční koncert pomohl škole

11.12.2012 16:50

První ze čtyř vánočních koncertů žáků a učitelů ZŠ v Dolních Věstonicích se uskutečnil toto pondělí v místním kostele. Pásmo koled a vánočních písní bylo proloženo recitací vánoční poezie. „Téma letošního koncertu „Koledy, hudební nástroje a rázovité povahy obyvatel moravských regionů“ má vztah ke zdejší osídlenecké krajině. Lidé tu mají různé kořeny původu a my jsme jim je chtěli naším koncertem připomenout,“ řekl nám ředitel školy Zbyněk Háder. Divákům ve věstonickém kostele se představili nejen žáci školy, ale také jejich učitelé. Ti zazpívali krásnou vánoční skladbu z 18.století „Vzhůru, vzhůru pastuškové“ od Jiřího Ignáce Linka. „Atmosféra v kostele byla nádherná a myslím, že jsme si všichni připomněli blížící se svátky. Chtěl bych poděkovat i za příspěvek, kterého se nám od diváků dostalo, a který činil 3.360 korun. Bude použit na vybavení učebny hudební výchovy na naší škole,“ prozradil nám ředitel Háder. Po středečním koncertě v Horních Věstonicích (kostel, 18.00 hod.), budou následovat ještě dva další koncerty. V pondělí 17.prosince v Pavlově a ve středu 19.prosince ve Strachotíně. Záčátky jsou vždy v 18.00 hodin v místních kostelech.

PODÍVEJTE  SE  NA  FOTKY  Z  GENERÁLKY  VÁNOČNÍHO  KONCERTU

 

 

 

 

—————

Zpět