Vánoční koncerty začaly

14.12.2015 15:12

První z pěti Vánočních koncertů se konal letos ve Strachotíně v pondělí 7.prosince. Dětský sbor si připravil koledy, sbor dospělých AMOS, který pracuje při naší škole několik svátečních písní a nechyběla ani Vánoční hra s živým Betlémem. Krásný skoro hodinový pořad vzal za srdce každého, kdo přišel do strachotínského kostela. Pro všechny to bylo krásné první naladění na Vánoční notu od našich dětí.

Druhý koncert se konal v Popicích. Po mnoha letech jsme se vrátili do zdejšího kostela, abychom ukázali, že na naší škole nám rostou skvělí zpěváci, umíme se bavit a těšíme se na Vánoce.

Třetí koncert v Pavlově byl přece jen zvláštní. Byl součástí projektu "Česko zpívá koledy" pod patronací Břeclavského Deníku (ten se o tomto koncertu zmínil i ve svých novinách). Vše mělo začít před kostelem společným zpíváním koled, ale kvůli začínajícímu dešti jsme vše přesunuli dovnitř. tady si účinkující i diváci nejprve dohromady zazpívali 7 známých koled a teprve potom začal tradiční program. A jenom jedna statistika: celkem tady koledy zpívalo více jak 150 lidí. 

Nezbývá mi než na závěr ještě připomenout jeden Adventní koncert. Ten se konal v neděli 13.prosince v kostele v Dolních Věstonicích a v jeho rámci vystoupil i sbor AMOS při ZŠ D.Věstonice. Byla krásná hodinka plná sváteční hudby. A náš sbor nezklamal a zpíval opravdu nádherně. Je vidět, že pod vedením p.uč.Frydrycha se za tři roky své existence vypracoval hodně vysoko. Děkujeme. 

Vánoční koncerty pokračují v pondělí 14.12. v Horních Věstonicích a ve středu 16.12. v Dolních Věstonicích, vždy v 18 hod.

Podívejte se na fotky ze Strachotína.

Podívejte se na fotky z Popic.

Podívejte se na fotky z Pavlova.

—————

Zpět