Vánoční koncerty

21.12.2018 13:05

4 kostely. 4 večery. 4 koncerty.

Jsou minulostí. V nás ale budou ještě nějaký čas doznívat. Vzpomeneme si na generálku 10. 12., která chvílemi spíše než vánoční hru připomínala komedii plnou omylů. Této generálce předcházelo mnoho přemýšlení, skládání, vybírání písní.

Něco jsem tvořila o samotě.

Něco ve dvojici. S Irenkou Šilinkovou. Ženou, která neváhala znovu a znovu poskytovat skvosty z rodinného „krojového pokoje“. Balit je do kufrů a převážet z vesnice do vesnice. Ženou, která obohatila vánoční příběh přenádhernými lidovými písněmi a dojemným obrazem moravské dědiny a slovenského vidieku. A jak jsme se nasmály, když jsme kdysi v říjnu chatovali s kamarádem žijícím v Bratislavě, upravovali a překládali společně říkanky. Děkuji, Irenko!

Něco s Irenkou Kopeckou, která jako vždy doprovodila program půvabným průvodním slovem.

Něco se členy sboru. Pamatuji si naše první letošní  setkání  2. 10., kdy  jsme začali psát text Dlouhá cesta před námi. A společně jako mozaiku skládali vánoční příběh. Týden po týdnu. Díky, děcka!

Myslím na všechny vystupující, kterých i letos bylo požehnaně.

Viděli a slyšeli jste tyto děti: Zuzana Jančová, Evelína Kizeková, Nikol Vaškovičová, Elizaveta Bogači, Ria Bednářová, Klára Michnová, Justýna Lukešová, Lucie Svobodová, Filip Ševčík,  Sofie Ševčíková, Ema Topolanská, Filip Jackson, Thomas Jackson, Ella Zatloukalová, Lucie Nekvasilová, Dominik Ďuriš, Ondřej Kovařík, Martina Österreicherová, Nela Skočková, Daniel Toman, Anna Havlíčková, Šarlota Sapoušková, Nikol Tomková, Kateřina Stuchlíková, Eliška Rajchlová, Tereza Kostková, TerezaSamková, Jakub Havlíček, Daniel Skoček, Vendula Zemčíková, Marie Landkamerová, Veronika Kovaříková, Aneta Panchártková, Viktor Büchler, David Potoma, Lukáš Sasínek, Eliška Machalová, Adéla Schneiderová, Michal Pavlíček.

Ráda bych poděkovala svým zpívajícím kolegyním a kolegům: Danušce Knápkové, Ivě Maderové, Irence Šilinkové, Irence Kopecké, Monice Kovářové, Zdeničce Hrabcové, Petru Pláteníkovi a Zbyňku Háderovi.

Velkou pomocí bylo působení ochotných maminek a tatínků, kteří vozili své děti do jednotlivých kostelů, pomáhali s převlékáním do andělských kostýmů i krojů. Obec Strachotín nám zapůjčila hudební techniku do všech čtyř kostelů a Bohunka Sasínková nám pomáhala s chystáním a převozem,  což nám velmi „bodlo“!

V neposlední řadě chci vyzvednout spolupráci s panem ředitelem, který bohužel kvůli nemoci mohl zpívat pouze na dvou koncertech. Nám všem ale během celého roku dodává pocit klidu, inspiruje nás svou pracovitostí a často příjemně ohromuje (např.divadelními) aktivitami mimo školu.

Co mě překvapilo?

Jak nádherně fotí paní Irena Ševčíková!

Jak Lukáš Sasínek znovu a znovu dokazuje, že je spolehlivý, má velmi dobré postřehy, nápady, někdy ho podezřívám, že ukrývá hard disk, protože stačí říct jednou (někdy ani to) a on doprovodí jednotlivce i sbor naprosto s přehledem. A na požádání umí podložit klávesy kufrem! Kufrem Irenky Šilinkové!

Také příjemná spolupráce s Tomášem Stehlíkem, který u nás od září učí hru na kytaru. Šest začínajících kytaristů týdny poctivě nacvičovalo a pomohlo nám s hudebním doprovodem Vánoční ukolébavky.

Na co budeme vzpomínat?

Sofie Ševčíková: „Na to celý. Všechno se mi líbilo.“

Veronika Kovaříková: „Na to, že jsem nakonec měla tři různé Josefy. Jeden lepší než druhý! Děkuji panu Ševčíkovi, že nás zachránil za minutu šest.“

Marie Landkamerová: „Jak jednou pan učitel Pláteník  zapomněl  text a my jsme mu hned spontánně přispěchali na pomoc.“

Ema Topolanská: „Nejlepší byl Adiemus. Se Sofčou a Marťou.“

Krásné Vánoce všem a příjemný další rok.

Jana Týmal Valoušková