Vánoční trhy v Bratislavě

19.12.2014 18:30

Po loňském úspěšném výletu na Vánoční trhy do Vídně jsme se letos rozhodli uspořádat výlet na vánoční trhy do Bratislavy. Tentokrát jsme vyrazili za vánoční atmosférou ve čtvrtek 18. prosince odpoledne. Cesta uběhla velice rychle a autobus nám zastavil jen několik metrů před Hviezdoslavovm náměstím, kde byl jeden ze dvou hlavních trhů. Už od prvních chvil bylo jasné, že tyto trhy budou jiné než ty loňské. V Bratislavě nás uchvátila vstřícná atmosféra, která zde vládla. Nebylo zde ani tolik lidí jako loni a v nejrůznějších stáncích jsme si mohli vybrat tradiční slovenské pochoutky a nápoje. Na pódiu jsme viděli vystoupení folklórního dětského souboru, zněly zde muzikálové melodie i šansony. Prostě kouzelná atmosféra. Podobné to bylo i na Hlavním náměstí, kde jsme obdivovali i nádherné vánoční stromy. 

Na cestě zpátjky jsme už přemýšleli, kam pojedeme příští rok: Budapešť, Praha, Drážďany, ... nápadů bylo hodně.  Každopádně máme rok na přemýšlení.

Podívejte se na fotky.

 

—————

Zpět