Vendula Zemčíková bude startovat na Zlaté tretře

25.04.2016 15:02

Asi největší sportovní výsledek posledních let na naší škole zaznamenala žákyně 4.třídy Vendula Zemčíková, když vyhrála kvalifikaci tzv. Čokoládové tretry ve Znojmě a 20.května 2016 bude startovat na největším českém mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Stane se tak součástí prestižního závodu, na kterém budou startovat i taková jména jako Bolt, Lavillenie, Hejnová, Juška nebo Maslák.

„Je to obrovský úspěch, protože každý český atlet si přeje startovat na Zlaté tretře a každý český atletický trenér si přeje, aby jeho svěřenec startoval na tomto světovém mítinku. Nám s Vendulkou se to podařilo a už se moc těšíme do Ostravy,“ komentoval tento úspěch ředitel školy Zbyněk Háder. Kromě něj se na přípravě atletického talentu naší školy podílely i trenérky Michaela Houdková a Radmila Vrbová. Samotná mladá atletka po vyhraném rozběhu do poslední chvíle netušila, že v závodě zvítězila. „Trenér (pan ředitel) mi říkal, že budu určitě v první pětce a možná i trochu víc. Tak jsem si přála, aby to vyšlo na medaili. Ale když vyhlásili třetí a druhé místo a já to nebyla, tak jsem si v duchu řekla, že můžeme balit a jet domů. A pak to překvapení, když řekli, že radost mohou mít ve Věstonicích a vyhlásili moje jméno,“ smála se Vendula Zemčíková, které medaili na krk pověsila mistryně Evropy a účastnice letošní olympiády v Riu de Janeiro Jiřina Ptáčníková.

Vendula Zemčíková ale nebyla jediná, kdo ve Znojmě zaběhl dobrý závod. Na čtvrtém místě skončil v kategorii mladší přípravka Adam Jekl, kterého od medaile dělil opravdu jen kousek. Dobře si v konkurenci 45 závodníků kategorie starších přípravek vedl i Dominik Machala. Přestože bojoval se závodníky vesměs o rok staršími, dokázal se umístit na krásném 15.místě. Oba chlapci budou mít ještě jednu šanci probojovat se do Ostravy a to 11.května na kvalifikaci v Břeclavi, kam pojedou i další závodníci z naší školy.

Podívejte se na fotky 

 

—————

Zpět