Vendula Zemčíková mistryní Moravy a Slezska

06.02.2018 12:54

Obrovského úspěchu dosáhla na Mistrovství Moravy a Slezska naše žákyně Vendula Zemčíková. Ve skoku vysokém ml.žákyň vyhrála v dramatickém závodě výkonem 157 cm a stala se mistryní Moravy a Slezska. Zároveň si vylepšila osobní rekord o další dva centimetry.

Vendula začala skákat až jako poslední závodnice ve startovním poli na výšce 136 cm. Bohužel se při prvním skoku netrefila do odrazu a i když pak všechny další výšky zdolávala s rezervou, měla pořád nevýhodu jednoho nezdařeného pokusu. Očekával se velký boj mezi ní, blanenskou Jakusidisovou a Tkáčovou z Kopřivnice. Když všechny tři jako jediné zdolaly 149 cm bylo rozhodnuto, že má Vendula medaili. Další výšku 151 cm zdolala jen Vendula a blanenská závodnice. Obě na druhý pokus a tak stále měla Vendula manko jednoho nezdařeného pokusu. Další výška 153 cm. Jakusidisová skáče na druhý pokus, Vendula dvakrát zhodila a na potřetí se krásně trefila do odrazu a laťka se ani nezachvěla. Pořád to však bylo "pouze" stříbro. Výška 155 cm. Jakusidisová třikrát shazuje a končí. Vendula jde na svůj poslední pokus. V té chvíli jsme měli všichni nervy k prasknutí. Skočí a vyhraje, neskočí a bude druhá. Vendula ukázala, že má v této sezóně neskutečnou formu. Rozběhla se a krásně se přenesla přes laťku. Ruce dala nad hlavu a věděla, že má zlato. Laťka šla o další dva centimetry výš. A opět dva nepovedené, i když nadějné pokusy. Zbývá poslední třetí. Pokolikáté už dnes. Vendula se soustředí o něco déle než obvykle, pak se rozběhne a letí nad laťku. Lehce se o ní otřela, ale ta zůstává na stojanech. Nový osobní rekord je tady. 

Skvělých 157 cm znamená nejen zlato a titul z Moravy, ale také první místo v tabulkách ml.žactva v ČR. Přestože je Vendula věkem ještě mladší žákyně, může se díky tomuto výkonu zúčastnit také Mistrovství České republiky staršího žactva. Na Mistrovství Moravy se Vendula ještě zúčastnila závodu ve skoku dalékém (401 cm) a v běhu na 60 m překážek (13,47 s.)

Podívejte se na fotky

—————

Zpět