Vendula Zemčíková zlatá v Krumlově

21.10.2013 12:26

Zlatou tečku za letošní atletickou sezónou udělali naši závodníci při tradičním Krumlovském běhu, který byl i finálem Zajícové ligy. Zlato v kategorii minipřípravek dívek získala Vendula Zemčíková a společné družstvo atletů z D.Věstonic a Hustopečí vybojovalo vítězství v celkovém pořadí letošního ročníku Zajícové ligy.

Z naší školy se závodů v Moravském Krumlově zúčastnila čtveřice běžců. Nejvíc se dařilo Vedule Zemčíkové, která ve své kategorii bojovala od startu do cíle a nakonec porazila všechny své soupeřky. Odměnou jí byla keramická medaile a cena pro vítězku tohoto známého běhu. Její sestra Leona Zemčíková závodila mezi mladšími žákyněmi v konkurenci výborných běžkyň z celého Jihomoravského kraje. A i když Leona ještě na medaile nepomýšlela, desáté místo je cenným úspěchem. Dobrý výsledek jsme čekali také od Nikoly Klusákové v ml.přípravce. Nezklamala a doběhla na skvělém šestém místě. A to na startu bylo skoro třicet závodnic. Ve stejné kategorii chlapců se představil i Lukáš Sasínek. Bohužel si špatně rozvrhl síly, přepálil začátek a nakonec z toho bylo 14.místo. Lukáš určitě chtěl více, ale co je důležité, bojoval až do konce a získal pro naše družstvo cenné body.

V Moravském Krumlově se také rozhodovala soutěž družstev v tzv. Zajícové lize. Šest jihomoravských družstev přípravky a ml.žáků bojovalo celý rok v šesti závodech (2xDeblín, Ivančice, Břeclav, Oslavany a M.Krumlov) o celkové vítězství. Před posledním závodem bylo jasné, že naše družstvo bude až do posledního běhu bojovat o vítězství s Oslavany. Nakonec i díky věstonickým běžcům jsme se mohli radovat z celkového vítězství právě my. Pohár za vítězství je vystaven v naší škole.

Na zisku tohoto poháru se podíleli tito žáci naší školy: Jamborová Marcela, Kejíková Tereza, Klusáková Karolína, Klusáková Nikola, Pacutová Viktorie, Rajchl František, Rajchl Václav, Sasínek Lukáš, Štěpánek Michal, Topolanský Lukáš, Zemčíková Leona a Zemčíková Vendula.

—————

Zpět