Věstonické děti se pojedou učit do Anglie

22.06.2015 10:22

Jistě mi dáte za pravdu, že bez jazykových znalostí se v dnešním světě jen těžko obejdeme. Umět některý ze světových jazyků je dnes samozřejmostí. A protože jsme si vědomi důležitosti výuky cizích jazyků a víme, že právě v této oblasti máme u nás ve škole ještě rezervy, rozhodli jsme se v následujícím školním roce zaměřit se právě na tuto oblast. Jsem velice rád, že vám mohu už nyní sdělit velmi radostnou novinu. Naše škola uspěla ve dvou grantových řízeních a výsledkem bude zcela nová jazyková učebna a naše děti i učitelé budou moci vycestovat do zahraničí na jazykové pobyty.

Je to jen pár dní, co jsme se dozvěděli, že jsme uspěli v grantovém řízení, který umožní jedné naší paní učitelce vycestovat do Skotska, kde bude 14 dní studovat na zdejší jazykové škole. Jistě to přispěje ke zkvalitnění výuky v jejích hodinách. Druhá naše paní učitelka vycestuje do Rakouska, kde bude navštěvovat hodiny výuky němčiny a získávat zde zkušenosti, které může uplatňovat ve svých hodinách. Nemusím zdůrazňovat, že při těchto akcích se získávají důležité kontakty, využitelné v budoucích letech.

Nejdůležitější součástí tohoto grantu je však možnost, aby 10 našich dětí vycestovalo na 8 dní do Anglie, kde budou studovat angličtinu a poznávat kulturu této země. To vše za peníze z evropských fondů. Na přelomu září a října tak odjede skupinka našich dětí do přímořského letoviska Bournemouth, kde bude ubytována v hostitelských rodinách. Budou navštěvovat zdejší jazykovou školu a při běžné komunikaci v rodině se zdokonalovat v angličtině. Během výletů zavítají také do Londýna, Stonehenge, Salisbury nebo podmořského Oceanária. Pro všechny naše žáky to je velmi lákavá nabídka a už se na to moc těší. Věřím, že tato příležitost nebude jediná a brzy ji zopakujeme.

Díky podpoře společnosti RWE Gastorage se nám podařilo získat dostatek prostředků k vybudování zcela nové moderní digitální jazykové učebny pro výuku cizích jazyků. Během prázdnin se jedna naše třída promění k nepoznání. Bude v ní nejen nový nábytek, ale hlavně špičkové audiovizuální vybavení pro 24 žáků. Samozřejmostí bude individuální poslech žáků, opakované poslechy vybraných kapitol, zrychlení či zpomalení přehrávání,  komunikace s vybraným žákem, rozdělení žáků na skupiny nebo dvojice a individuální práce s nimi, apod. Celý systém umožňuje připojení dalších digitálních zařízení.

Věřím, že všechno, co nyní děláme pro naše žáky, se brzy projeví v zlepšení jejich jazykových dovedností. Zážitky z cest po světě jim zase určitě zůstanou dlouho v paměti. Jak nabídnutou šanci využijí však záleží už jenom na nich.

—————

Zpět