Vlastivědný výlet do Brna

31.01.2018 13:56

V pololetí končí čtvrťáci zeměpisné učivo o České republice. Na závěr se seznamovali s Jihomoravským krajem a jeho krajským městem. Výlet do Brna byl odměnou za výbornou práci v hodinách vlastivědy. Ovšem nebylo to jen procházení se po známých historických památkách. Děti už na nádraží obdržely pracovní list s otázkami a během 6 kilometrové trasy si zjišťovaly a zapisovaly odpovědi.

Musely například zjistit, kolik má katedrála sv. Petra a Pavla věží, jak hluboká je studna na Špilberku, který známý loupežník zde byl uvězněn, co visí v průjezdu Staré radnice, jak se nazývá kašna na Zelném rinku nebo kdy koncertoval W. A. Mozart v Brně. Za správné odpovědi dostal každý cukrovou figurku brněnského draka. A víte, co bylo z celého vlastivědného výletu nejlepší? Návštěva Mac Donaldu na Masarykově ulici :-) ZH

—————

Zpět