Výborné výkony Machaly a Zemčíkové

20.09.2014 17:32

Naši žáci Michal Machala a Leona Zemčíková byli vybráni do okresního výběru, který bojoval v krajské soutěži družstev ml.žáků o postup na Mistrovství Moravy a Slezska. A oba dva zde zaznamenali skvělé výkony. Stoupající forma ve skoku vysokém Leony Zemčíkové se potvrdila i na těchto závodech. Ve velmi nabité konkurenci se Leona dostala přes laťku ve výšce 134 cm, což je její nejlepší výkon letos na dráze. Škoda jen, že kolidující start běhu na 300m jí nedovolil pokračovat na další výšce. Po odběhnutí 300m  pak síly na pokoření osobního rekordu 138 cm už scházely. Přesto je to výborný výsledek a i díky Leoně zvítězilo družstvo děvčat o jeden jediný bod nad Brnem a postoupilo na Mistrovství Moravy a Slezska. Leona tak bude mít možnost pokusit se překonat svůj osobák ve výšce na začátku října.

Velkým překvapením celých závodů pak byly výkony Michala Machaly. Ten už v rozběhu na 60m překvapil vítězstvím a časem 8,51 s., kterým se kvalifikoval do finále B. Tam ještě svůj čas zlepšil na 8,44 s., což stačilo na čtvrté místo. Stejné umístění zopakoval i v běhu na 150m, ve kterém zaběhl čas 21,05 s. Oba dva časy ho řadí v krajských tabulkách na sedmé, resp. osmé místo, což je nečekaný výkon. Vypadá to, že nám na škole vyrostl další velký atletický talent. Bohužel ani Michalovy výborné a nečekané výkony nestačily k postupu do finále družstvu chlapců, které skončilo na třetím místě. Postupovaly pouze první dva týmy. My se už ale těšíme na další Michalovy výkony, věříme, že už brzy v halové sezóně zaběhne nějaký další pěkný výkon.

—————

Zpět